Škola hry na uke-banjo – 5. lekce

Další písnička z rubriky Škola hry na ukulele banjo je v tabulatuře rozepsaná pro ukulele a uke-banjo se strunou D laděnou o oktávu výš. Je to příjemné, u poměrně velkého množství písniček můžete hrát melodickou linku na krajní struny. A je jedno, jestli je to E nebo D. Rozhodně je taková hra snažší, než brnkat melodii na E a H. Dnes si zahrajeme lidovou písničku Když jsem já šel tou Putimskou branou. Melodie je to velmi hezká a příjemně se hraje. A nezapomeňte – D je laděné o oktávu výš.

Když jsem já šel - noty a tabulatura

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (4)

 1. Franta H.
  Vloženo 4.9.2007 v 14:14 | Trvalý odkaz

  Opravdu pěkná a hratelná skladba, ale notový zápis je stejně špatný jako minule v tabulatuře II. Je-li déčko o oktávu vyšší, musí být v notové osnově úplně jinde – tak jak zní. A těším se na další lekci.

 2. Ondrej
  Vloženo 4.9.2007 v 16:40 | Trvalý odkaz

  Ahoj Franto. Mas na polovic pravdu. Pri zapisu ukulele s vysokou d strunou do not jsou dve moznosti. Bud se melodii zapisuje jak zni a druha moznost je ze noty na d strune se zapisuji o oktavu nize.
  Ja pouzivam druhou moznost. Vice se mi libi z hlediska grafiky. Napriklad pri akordu C dur 2-0-1-0, ktery by byl zapsany na jeden uder, by pri prvni moznosti byly zapsany dve noty „e2“ k jednomu tramci a pod tim ostatni noty, trochu mi to pak pripomina „hrozen“. Kdyz se pouzije druha moznost lepe to “ graficky zarezava“.
  Tedy se nezlob, ale budu pouzivat druhou moznost.

 3. Franta H.
  Vloženo 4.9.2007 v 22:08 | Trvalý odkaz

  Ondřeji, beru to, máš pravdu, ale já bych spíš bral ten hrozen, protože jsem založením systematik a toto mi připadá jako hrubka v oblíbené knížce. Podřizuji se však a fandím.

 4. Sarka
  Vloženo 23.8.2008 v 19:40 | Trvalý odkaz

  ahoj vsichni vubec!mi nejdou ty tabulatury a dobře nechapu ty čisla co se tam pisou nechcete mi nekdo poslat emailem nejake vysvetlivky na ty tabulatury,nebo co nejvice akordu na banjo,proste jestli mate nejake podklady pro teorii hra na banjo posilejte neco sem si teda stahla a neco malo koupila,ale nechapu to pls

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>