Jak cvičit rytmus

Víte, mám opravdu radost, když něco funguje tak, jak jsem si představoval. Jedna z věcí, které právě tak fungují, je web Uke-banjo. Nejen, že mi od vás chodí vzkazy s odkazy ne weby týkající se hry na ukulele nebo uke-banjo, nejen že mi chodí pochvaly a poděkování (což mě navýsost těší), neřku-li sem tam nabídka na společné hraní (což mě těší neméně), ale občas dostanu i námět na článek. Už podruhé se ozval Ondra, tentokrát je článek ze šuplíku: Udělej si sám a měl by nám pomoci s cvičením rytmu. Takže předávám slovo Ondřejovi:

Cvičítko pro práci pravou rukou

Jak si vytvořit cvičítko pro pravou ruku: Když jsem četl o tom, jak občas někdo z vás cvičí rytmus pravé ruky tím, že brnká po břichu nebo po prstech levé ruky, uvědomil jsem si, že jsem to také tak dělal. Ovšem jen do té doby, než jsem si vytvořil cvičítko. Chtěl jsem cvičit doprovodný rytmus nebo banjové rolly nebo travis picking při dívání se na televizi, nebo při jízdě autobusem. Vzpomněl jsem si, že něco podobného jsem viděl u kytaristů hrající klasickou hudbu. Ze dřeva jsem cvičítko nechtěl dělat, takže jsem koupil obrubu od vypínače (nebo jak se to jmenuje:-) a změřil si, jak daleko jsou od sebe struny na ukulele (pozor nejdou rovnoběžně). Natáhl jsem staré nylonové struny a začal cvičit.“

Nevím jak vy, ale já to zkusím. Moje cvičítko bude dřevěné, neb se rád vrtám ve dřevě a nesnáším plasty. A navíc – nemusí se to tlumit ručníkem :o)

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Jeden komentář

  1. Franta H
    Vloženo 4.6.2007 v 7:21 | Trvalý odkaz

    Tak tohle hodnotím kladně. Jen mě ještě napadlo udělat si na tom úchytku na opasek jako na mobil. Jdu do toho.

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>