Ukulele Troublemakers

Propagace ukulele je věc záslužná, nástroj je to malý, přehlédnutelný, v rukou vzrostlého muže až komický. Proto mě fascinuje kdokoliv, kdo tento povšechný názor šmahem potře. Jako například Ukulele Troublemakers! To je úplně jinej odvaz, než když si na sebe vezmu pruhované námořnické triko, na hlavu buřinku a z banjolele vyloudím umcaca-umcaca-cárárára! Smršť. Jak vizuální, tak akustická. A plakáty polepené ložnice náctek. Už jen historie vzniku téhle kapely:

Členové UT se vůbec poprvé společně setkali na kurzu malířství. Na první lekci všem paní prof. Veselá zadala shodný úkol: „Nakreslete havajské ukulele.“ Chlapci si nástroj přímo opatřili a snažili se jej po přiložení na plátno obkreslit. Paní profesorka je nazvala šarlatány, podvodníky a potížisty a za jejich anti-malířsko-barbarský počin je všechny do jednoho z kurzu vyhodila. A jelikož k těmto nástrojů přišli jako malíři k ukuleli, nebo chcete-li „slepí k havajským houslím“, řekli si, že by bylo škoda je nevyužít a tak se rozhodli založit nejhlasitější havajský hudební soubor pod sluncem.

Jejich první pokusy o veřejnou realizaci sahají ke Štědrému dni roku 2010. Tehdy se jako ranní ukulelisté vplížili k Brněnské filharmonii na pódium Rybovy mše, kde obohatili vážnou hudbu o havajské prvky. Toho dne však zůstali nepochopeni a i přes velký aplaus se jim dostalo pronásledování ochrankou a následného vyhoštění z koncertu.

A nezapomeňte: I s malým nástrojem může být velká zábava!

Příspěvek z rubriky Nezařazené. Bookmark the trvalý odkaz. Trackbacky jsou uzavřeny, ale můžete napsat komentář.

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>