Ukulele Huber

Když byly mojí Áňe tři roky, dostala ukulele. Chtěl jsem, aby se potatila, ale nezadařilo se. A tak, po prvotním nadšení, šlo ukulele na skříň, kde leželo donedávna. Áně je teď deset a rozhodla se, že se naučí a bude se mnou hrát. Byl jsem poněkud skeptický, nicméně netrvalo týden a Áňa přehazovala C, F a G, občas D, vytiskla si akordy pro sopránové ukulele laděné G-C-E-A, některé si, považte, zakroužkovala a trénuje se mnou Bly Nelly a Jak jsi krásné neviňátko. Uznejte, to už vypadá jako hraní, no ne?

A tak jsem si řekl: Pokud to holce vydrží, dostane místo té mňoukavé hračky pořádný nástroj. A jal jsem hledat něco vhodného. A jak tak hledám, padnu na web Kytáry a ukulele Huber. Ne poprvé, už jsem tam párkrát zabloudil, když jsem hledal cokoliv o old-time music a zavítal na Rakovnickej potok. Huberovy nástroje mě hned chytily za srdce. Zatím jen opticky, protože hrát jsem je neslyšel. Zatím. Rakovník je kousek a podívat se na Huberova ukulele naživo určitě musím. Přes web můžete i vy nahlédnout do Huberovy dílny.

Koukněte se na tu nádheru, vybral jsem snímky tenorového ukulele a old-time kytary. Mám pocit, že oboje nutně potřebuju a k tomu ještě stejně staře a krásně vypadajícího barytona!

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , , . Bookmark the trvalý odkaz. Trackbacky jsou uzavřeny, ale můžete napsat komentář.

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>