Stará slepice / Cluck Old Hen

S novým nástrojem nová písnička. Vymyslel a zapsal jsem tabulaturu písničky Stará slepice (Cluck Old Hen) pro clawhammer. Tabulatura je pro barytonové ukulele. Ano, je mi jasné, že je to úroveň beginners a že zcela jistě tabulatura obsahuje formální chyby, nicméně zahrát podle ní dokážu a musím říct, že se mi doprovod líbí. Tabulatura je pro ladění s vysokým d, tedy EHGd. Čtvrtý takt partu A i B se hraje pomocí double thumbing, což mi dělá velké problémy, ale pro clawhammer je to nezbytná technika.

Česká verze písně Cluck Old Hen se jmenuje Stará slepice a je od kapely Rakovnickej potok (odtud jsem převzal text a akordy). Písnička mě nesmírně baví, obzvlášť konec, kdy se rytmus zrychlí. Úplně vidím tu nebohou slepici, jak s vyděšeným kvokáním utíká sem a tam ve snaze zachránit si život před pekáčem! Originál pochází nejspíš z Apalačských hor, americká lidová.

V tabulatuře je slovo chlapi s měkkým i. Je to schválně, abyste věděli. Text je od Rakovnického potoka – použil jsem tedy místní dialekt, když jde o lidovou píseň :)

Stará slepice / Cluck Old Hen

Stará slepice / Cluck Old Hen

 

A nakonec několik verzí Staré slepice. Na prvním místě Rising Appalachia, jejichž CD Filthy Dirty South vám prostřednictvím Amazonu nabízím. Pokud umíte obejít Amazon tak, aby si myslel, že jste v U.S.A, můžete ušetřit a koupit si Filthy Dirty South jako mp3, abyste něco ušetřili. Jejich podání mě naprosto uchvátilo:

Na druhém místě Eric Muller, clawhammer banjo:

Nebo Bert Jansch s kytarou (Bert Jansch: L.A. Turnaround):

A konečně Rakovnickej potok. Všimněte si růžového pána v popředí. Domnívám se, že video bylo vytvořeno pouze a jedině kvůli němu:

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , , , . Bookmark the trvalý odkaz. Trackbacky jsou uzavřeny, ale můžete napsat komentář.

Jeden komentář

  1. gaia
    Vloženo 13.2.2014 v 21:58 | Trvalý odkaz

    Moc hezké! Jen zde chybí tvoje verze, což je velká škoda :-)

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>