Škola hry na ukulele našich pradědečků

Sem tam narazím na webu na nádherné věci. Jako dnes. Existuje internetový archiv public domain hudebních materiálů (public domain znamená, že se na dílo už dál nevztahuje copyright a že dílo může být volně distribuováno). A v archivu, považte, dvě školy hry na ukulele. Obě, pominu-li, že jsou elektronické, voní stářím a ošuntělým papírem. A nostalgií.

  1. A practical method for self instruction on the ukulele and banjo ukulele by N. B. Bailey z roku 1914 (4,32 MB PDF, zdroj)
  2. The kamiki ukulele method by William J. Smith & Co.  z roku 1917 (4,22 MB PDF, zdroj)

Užijte si tu krásu prastarých materiálů a potěšte se, osobně oba spisky beru jako velmi roztomilý vánoční dárek. K sobě na web jsem uložil kopii, protože vím, jak to s internetem chodí. Jendou najdeš, podruhé už ne.

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , . Bookmark the trvalý odkaz. Trackbacky jsou uzavřeny, ale můžete napsat komentář.

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>