Nostalgicky

Sedím si tu a k práci poslouchám Kapitána Kida, jeho asi méně známé CD Dávno již, a rozplývám se nostalgicky nad Písní zapadáku nebo skvostem jako je Já bych si rád najal dům. A jak tak poslouchám, kouknu na web Kapitána Kida, jestli je vůbec ještě dostupný. A je. No a jak tak koukám, vidím, že už je to téměř dva roky, co je Kid po smrti a že zemřel na můj svátek. Tak si dám, opět nostalgicky, písničku Svátek a objednám si na Kidovu památku tři námořnická trika. Po Kidovi se mi stýská, jakkoliv jsem se s ním osobně setkal jen dvakrát.

Téměř přesně na Kidovo úmrtí jsem začal chodit hrát úterý co úterý se svým banjolele do hospody U Václava, chápejte, družit se s jinými muzikanty. Když se to povede, sejdou se dvě kytary, mandolína, banjolele, foukací harmoniky, trampská basa (to je vám nástroj!), výjimečně havajka a banjo pětka. Jsme takoví matláci, ale hrajeme rádi a v hospodě nás mají rádi. Takže nás to baví.

Jednou se vám takhle neplánovaně sejdeme v sobotu, na stolech se objeví občerstvení, takové ty pamlsky, ze kterých mají všichni potěšení vyjma foukacího harmonikáře. Dáme pár písniček, když v tom povstane hlavní kytara a vytáhne zpoza sebe… CD! No jo! Ten pacholek nás nahrával, potom nás trochu opravil, vypálil, obalil obalem, potiskl a popsal a pak nás rozdal! Je to taková roztomilá placička, spíš vzpomínka než umění, velmi milá vzpomínka. A tak jsem rád, víte. Mám radost. Dneska, v téhle době.

Dneska je to tři roky, co jsem v duchu zahrál Svátek tátovi (dodnes se mi ta písnička těžce zpívá). A tak to naše sranda CD posílám do Valhally, kde se táta určitě velmi baví, aby byl na mě pyšnej, protože to on byl vždycky kvůli každé blbině. A tu lesklou placičku by na potkání ukazoval. Tak táto, zdravím a těším se na někdy příště!

 

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , , , . Bookmark the trvalý odkaz. Trackbacky jsou uzavřeny, ale můžete napsat komentář.

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>