Chvatěrubské drnkačky

Haló, haló! Reportuji z Chvatěrubských brnkaček! V sobotu 21. listopadu proběhly už druhé Chvatěrubské brnkačky, setkání trampských skupin, nebo jak bych to měl nejlépe nazvat, z Kralup nad Vltavou a přilehlého okolí. Nevím, jak je to jinde, ale v Kralupech se hraje téměř v každé hospodě. V úterý U Václava, ve středu U Zeleného stromu, ve čtvrtek na Krétě. Hraje se v Chvatěrubech, hraje se v Máslovicích. Hraje se u nás doma, u sousedů, hraje se leckde.

Chvatěrubské brnkačky proběhly poprvé letos začátkem léta pod širým nebem. Vyjadřovaly naši radost z hraní a zpívání, radost ze setkávání se. Už v jejich průběhu byla vyslovena myšlenka na každoroční opakování, jenže naše radost je tak velká, že zahrát si spolu jednou ročně je málo. Budiž tedy Chvatěrubské brnkačky letní a zimní.

O letních brnkačkách jsem nepsal, ani nevím proč, nejspíš z vrozené lenosti. Teď to ale napravuji a aspoň letmé informace: Z malé lokální akcičky se stala celkem masová akce, kde vystoupilo osm skupin, každá zhruba po hodině. Chvatěrubské brnkačky, Hoši od Ropné řeky, Kovošrot, Kralupští draci, Mira band, Kvas Band, Máslovické drnkačky a Žíznivé kytary.

Písničky se hrály všelijaké, převážně trampská klasika, od prastarých, přes hodně staré, staré a došlo i na ne tak staré. Od prvorepublikových až po sedmdesátá léta. Hospoda hučela lidmi, kradly se cedulky s rezervací, vypil se všechen Jameson. Hrál jsem s Draky třetí v pořadí a bylo to fajn – shlížet z pódia na ty lidi dole. Jo, líbilo se mi to. Potěšení trochu kazila elektrika, která už byla v tomhle počtu hostů nezbytná a se kterou vůbec neumím a ani nechci. Nazvučení mi přišlo velmi nešťastné, přebasováno, slovům nebylo rozumět, ale nakonec čert to vem, hlavně že se hrálo.

Fotky zatím nemám, jen tu jednu jedinou, kde v samém centru vidíte aktivované moje banjolele. Těším se na další Chvatěrubské drnkačky, jednak si zahraju před publikem a jednak bude začínat léto!

Ještě zmínka v Kralupském zpravodaji o letních Chvatěrubských brnkačkách: Chvatěrubské brnkačky – festival dobré muziky.

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , . Bookmark the trvalý odkaz. Trackbacky jsou uzavřeny, ale můžete napsat komentář.

Jeden komentář

  1. Gaia
    Vloženo 25.11.2015 v 0:30 | Trvalý odkaz

    Bylo to moc povedené!

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>