Zemřel slavný hráč na bendžo a bluegrassová legenda Earl Scruggs

Ve věku 88 let zemřel ve středu slavný hráč na bendžo a legenda bluegrassu Earl Scruggs. Oznámil to jeho syn Gary, podle něhož otec již nějakou dobu churavěl a zemřel v nemocnici v Nashvillu v americkém státě Tennessee.

Scruggs byl průkopníkem nového stylu hry na bendžo a pomohl vytvořit moderní country. Získal čtyři hudební ceny Grammy. Mezi širokou veřejností ho zřejmě proslavily skladby The Ballad of Jed Clampett, která provázela seriál The Beverly Hillbillies (Burani z Beverly Hills), a Foggy Mountain Breakdown použitá v roce 1967 ve slavném filmu Bonnie a Clyde.

I když se věnoval nejrůznějším druhům hudby, nejbližší mu byl styl, který jeho bývalý kapelník Bill Monroe označoval jako bluegrass. Nejprve hrál v Monrově kapele The Blue Grass Boys a posléze se dal dohromady se svým kamarádem kytaristou Lesteren Flattem.

Více informací najdete na serveru iDNES.cz

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (2)

 1. Vloženo 5.4.2012 v 13:25 | Trvalý odkaz

  Je to smutné, alena těchto stránkách se scházíme už jenom kvůli nekrologům… Uvědomil jsem si to, když jsem dnes prohlížel RSS.
  Zemřel Pešák
  Zemřel Velínský
  Zemřel Scruggs…

 2. Patrik
  Vloženo 5.4.2012 v 14:31 | Trvalý odkaz

  Jo, máš recht, Kiki. Taky jsem na to koukal…

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>