Cotton Fields

Není asi mezi námi nikdo, kdo by neznal písničku Pole s bavlnou od skupiny Rangers. Tím spíš nikdo, komu by se nelíbila. Polyfonie, kterou Rangers předvádějí, mě naprosto uchvacuje. Nicméně nedalo mi to a pátral jsem po originálu, až jsem se dopátral. Cottonfields Back Home, kterou nejspíš složil Leadbelly Huddie, je ve své syrovosti naprosto nepřekonatelná a já se s vámi o ni musím podělit. Snad vás potěší tak, jako mne. Písničku jsem našel na YouTube, mezi mnoha dalšími verzemi. A žádná není tak dokonalá, ať už ji zpívají taková jména jako Johny Cash, The Beach Boys nebo Elton John. Radujte se při poslechu spolu se mnou a podívejte se, jak Leadbelly Huddie vypadá s kytarou, ba co víc, s heligonkou.

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (4)

 1. Kiki
  Vloženo 19.8.2009 v 17:22 | Trvalý odkaz

  Je to ale opravdu heligonka?Pod obrázkem ve Wikipedii je "Leadbelly with Accordeon". Není tam moc vidět a pod pravou rukou může být cokoliv, včetně kláves. Ale pod levou rukou je vidět velká(basová?)klapka. Nevím. Třeba je to nějaká jednodušší diatonika.
  http://memory.loc.gov…wh,nfor,sgp

 2. Vloženo 19.8.2009 v 20:33 | Trvalý odkaz

  Podle pravého horního obrázku pod Tvým odkazem (díky za něj) soudím, že je to heligonka. Jasně vidím klapky, jejichž rozložení dává tušit právě heligonku (diatonic button accordeon).

 3. fous
  Vloženo 12.11.2009 v 13:03 | Trvalý odkaz

  uke banjoNašel jsem výrobce banja(pětistr.)i uke-banja,jeho nástroje jsou velmi propracované.Myslím že by se někomu tato informace mohla hodit

 4. fous
  Vloženo 12.11.2009 v 13:07 | Trvalý odkaz

  bubínekPro zájemce kteří si chtějí vyrobit uke-banjo sami mám tip.Fy. CLARINA prodává bubínky s plastovou blánou-průměr bubínku 8"(20,3 cm)Blána je ladielná(přiložen klíč)-cena 415 Kč+ poštovné.

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>