Uke-banjo a podzim

Pomalu přichází podzim, zdobí den fialovými trnkami a rudými šípky, vzduch je jiskřivě průzračný a sluneční paprsky tak tak dosáhnou skrz svetr na kůži. A les voní houbami a tlením. Ideální čas sednout na vlak a jet ven. Jak stárnu, stává se pro mne tenhle okamžik stále vzácnějším a stále krásnějším. Poprvé jsem s sebou vzal i uke-banjo a spolu s Wimpym si zahráli ve vlaku. Bylo to fajn, lidé kupodivu neodcházeli do jiných vozů, naopak. Paradoxně přicházeli. Možná to bylo způsobené tím, že první vagón začal u Bojova hořet. Naštěstí byla ve stanici hospoda. Čekali jsme na hasiče, ve skřehlých prstech drželi sklenice s ledově vychlazeným pivem a tak nějak vládla podzimní idyla.

S banjolele ve vlaku

Postával jsem ve slunci ve dveřích prázdného vozu a jen tak z radosti brnkal na banjo, vlak stál, hasiči nikde a víkend teprve začínal. A já dostal chuť na druhé pivo a kochal se.

Vzpomínám, že se kdysi ve vlacích hrávalo často a hodně, rád jsem poslouchal i hrál, jelo se vstříct dobrodružství a cesta příjemně ubíhala v kruhu kamarádů. Poslední roky jsem nástroj nevozil, na kytaru jsem neměl futrál a uke-banjo nevnímám jako sólový nástroj. Ale tentokrát s námi jela Wimpyho kytara a mně se to strašně líbilo.

Víkend byl zdařilý, na Staré Huti jsme se nachomýtli k zahradní slavnosti ve stylu první republiky, před vilou bratrů Čapkových zpívaly Sestry Havelkovy, kolem se promenovaly dámy v secesních šatech a pánové v buřinkách a vestách s hodinkami. Podívali jsme se na Kocábu do chaty Jardy Mottla a hlavně… pořádně si zahráli a zazpívali.

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (2)

  1. Kiki
    Vloženo 16.9.2008 v 17:47 | Trvalý odkaz

    Díky Patriku za krásně podanou poezii začínající podzimní nálady i s tím, že dobrodružná část Tvé cesty se změnila v pohodovou. Člověk by se měl občas utrhnout od práce, vyrazit ven a nasávat přírodní atmosféru plnými doušky.

  2. Vloženo 17.9.2008 v 6:37 | Trvalý odkaz

    Bylo to nádherný, Kiki, podzim mě uchvacuje rok co rok. Když k tomu přidám prima lidi a muziku, byť syrovou a neumělou, není tomu co vytknout.

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>