Jožin z bažin bude mít pomník

Dnes jsem našel na serveru Novinky.cz zajímavý článek na téma Jožin z bažin:

„Novinky.cz, 22.5.2008 – Jožin z bažin, fiktivní vizovický rodák, kterého proslavil hudebník Ivan Mládek, bude mít ve Vizovicích na Zlínsku svůj pomník. S myšlenkou přišli organizátoři hudebně-kulturního festivalu Trnkobraní. Odhalení pomníku je naplánováno na 16. srpna.

K nápadu postavit pomníku výraznou měrou přispěl současný úspěch Mládka, jeho kapely a písní v sousedním Polsku. Na počátku úspěchu u Poláků stála právě píseň Jožin z bažin, která se v zemi stala hitem. Mládkovi, který již s Banjo Bandem v Polsku několikrát vystoupil, také podle této písně začali přezdívat „Jožin“.“

Celý článek najdete na již zniňovaném serveru Novinky.cz.

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Jeden komentář

  1. Pavel
    Vloženo 10.8.2008 v 17:13 | Trvalý odkaz

    KONEĆNÉ!Kdyby desetina vedoucích činitelů státu ořispěla společnosti jen z části jako Jóžin,byli by jsme již České Švýcarsko.(tedy ne jen pískovcové).

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>