Jaro na Aljašce 2

Není to tak dávno, co jsem tu publikoval svůj pokus o tabulaturu k písničce Jaro na Aljašce. Ondřej mě několikrát upozornil na formální chyby v notovém zápisu, bohužel ale nejsem sto ty černé mršky poskládat tak, aby byly správně. Nikdy jsem jim nehověl a teď, na stará kolena, už se to nejspíš nenaučím. Holt takovej malej českej Paul McCartney…

Ozval se mi ale František, a poslal notový zápis, podle kterého hraje Jaro na Aljašce on. Přikládám ještě zápis tabulatury pro Power Tab Editor: Jaro na Aljašce.ptb.

Jaro na Aljašce - noty a tabulatura

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (8)

 1. adjasab
  Vloženo 18.5.2008 v 16:10 | Trvalý odkaz

  Nějak nechápu. Aby to bylo správně, musí být buď 2/4 rytmus, nebo celá skladba ve čtvrtkách. Takhle ve 4/4 a osminky = úplný nesmysl. To se na mne, hoši, nezlobte. A to taky nejsem žádný hudební fenomén. Matematika je jen jedna.

 2. Vloženo 18.5.2008 v 22:20 | Trvalý odkaz

  Souhlasim, ze je hur zapsany, ze by tam mel byt bud 2/4 predznamenani, nebo misto osminek ctvrtky. Spise se priklanim k druhe variante. Ale tato chyba je spise graficka a da se jednoduse opravit. Ja spis pochvalim, ze ta uprava je dobre udelana. Jsem rad, ze rollova technika se na ukulele ujmula.

 3. Franta H
  Vloženo 18.5.2008 v 22:32 | Trvalý odkaz

  Chlapi, omlouvám se, je tam překlep, ale spletli jste se oba. Jsou tam šestnáctiny. Kdyby to byly osminy, tak je to dobře, ty tam patří.

 4. adjasab
  Vloženo 19.5.2008 v 8:40 | Trvalý odkaz

  To jsme tedy povedená trojka! No nic, hlavně že je to zahratelný!
  Dík, Franto.

 5. Vloženo 20.5.2008 v 9:30 | Trvalý odkaz

  Jestli to Franto budes opravovat, tak z pedagogickeho hlediska by bylo dobre nad to dopsat akordy.Aby zajemnci si mohli sehnat nekoho k doprovodu.

 6. Franta H
  Vloženo 20.5.2008 v 21:48 | Trvalý odkaz

  Opravím a doplním, ale až v neděli. Budu daleko. Až zase něco vymyslím, zkontroluji to po sobě. Slibuju.

 7. jo-ho
  Vloženo 27.1.2009 v 17:33 | Trvalý odkaz

  ako na tonechapem ako z takych not dokazete zistit ktore su to bombiky ono to je bodla visky tonu ci nie pls odpiste na moj emlain

 8. Vloženo 27.1.2009 v 18:37 | Trvalý odkaz

  jo-ho,je to snadné. Spodní linka je nejhlubší struna, tedy když držíš nástroj a hraješ, tak ta nejvíc nahoře. A čísla na té lince znamenají, na kterém poli strunu mačkáš.

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>