Uke-banjo na balkoně

Včera vyšplhala rtuť teploměru na dvacet stupňů nad nulou. Nelenil jsem, otevřel si lahváče, popadl uke-banjo a posadil se na vyhřátou lavičku na balkoně. Vedle mně spala v korbě kočárku Bětka, v dáli přede mnou se modralo České Středohoří a já nasával sluneční teplo každým atomem těla.

Naladil jsem banjo a nasadil prstýnky. Každou písničku, kterou jsem zahrál, jsem spláchl pivem a neskutečně mě to bavilo. Nevím, co na mé preludování říkali sousedi, snad nic, protože mi to jednak šlo a jednak mám uke-banjo stále utlumené teplou ponožkou Kapitána Kida.

Tenhle článek nemá žádnou informační hodnotu, vyjadřuje jen moji radost z hraní pod slunečnou oblohou, moji radost z jara a z nástroje. Banjo zní venku daleko lépe, než uvnitř. Dneska si venkovní hraní zopakuji, už teď se těším.

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (12)

 1. adjasab
  Vloženo 31.3.2008 v 9:37 | Trvalý odkaz

  Hned je člověku líp, když čte o té pohodě, jen mne napadlo, že dcerkám dáváte jména podle abecedy. Třetí bude patrně Cecilka, Cindy či Carmen :-))
  Tak ať ti to na tom balkónu zase hraje!
  Pavel

 2. Vloženo 31.3.2008 v 10:23 | Trvalý odkaz

  Carmenje Andulčina a Bětčina sestřenice :-D

 3. adjasab
  Vloženo 31.3.2008 v 21:10 | Trvalý odkaz

  Tak to jsi mě dostal! Poslyš, Patriku, není už pomalu čas přemýšlet o jakémsi setkání „hráčů“ na banjolele, uke-banjo a ukulele? Úmyslně se vyhýbám termínu „dílna“, protože to už tady bylo pro vyznavače bluegrassu. Je mi úplně jasný, že teď máš jiný starosti, myslím výhledově. Ovšem pokud by se to mělo odehrát ještě letos, je nejvyšší čas.
  Zdravím, Pavel.

 4. Vloženo 1.4.2008 v 7:10 | Trvalý odkaz

  Pavle,popřemýšlím o tom. Nikdy jsem se ale ničeho podobného neúčastnil, takže ani nevím, co to vlastně obnáší.

 5. Franta K
  Vloženo 4.4.2008 v 8:14 | Trvalý odkaz

  Pánové, je to skvělý nápad,kdyby se podařilo zorganizovat společné brnkání. Rád bych se taky něco přiučil. Mým hlavním zdrojem informací jsou Patriku Tvoje stránky. Díky za ně. Franta

 6. adjasab
  Vloženo 7.4.2008 v 9:34 | Trvalý odkaz

  Poslyš, Franto K, ozvi se mi. Začal jsem zkoumat situaci tady u nás, a vypadá to dost dobře. Tím myslím, že by bylo zajištěno zázemí (strava a přístřeší pro případ nepřízně počasí v místní hospodě). Pokud se nám podaří zkoordinovat většinu těch, kteří tento web navštěvují, bude to fajn. Teď opatrně obšlapuju případné sponzory (ono to něco stát bude!), ale potřeboval bych ještě aspoň jednoho blázna na pomoc. Je s tím víc práce, než jsem si představoval. Nejvíc mi chybí právní podklady takové akce. Jaké povolení mít, koho podmáznout, koho vzít u krku …
  Představoval bych si to tak: nejprve jednodenní, t.j od rána do večera bez zajištěného spaní. Pokud by se povedlo, byl bych příště pro celovíkendovou akci a mám rozjednané i to spaní. Bylo by dobré, kdyby se ozvalo co nejvíc zájemců (nezávazně), abych měl představu, do čeho se to řítíme. Už se na vás těším. Pavel

 7. Vloženo 7.4.2008 v 10:02 | Trvalý odkaz

  Kluci,akci podporuju, avšak byl jsem vždycky jen na slezinách typu čundr. Spacák, les apočasí. Nic víc nebylo třeba. A jak vás tak poslouchám, rodí se tu nějaká hotelová párty? :o)

 8. Franta K
  Vloženo 7.4.2008 v 12:56 | Trvalý odkaz

  Patriku, já dávám taky přednost spacáku a přírodě, i když příjemná hospůdka není marná a při nepřízni počasí je také dobré mít pro spacák v záloze nějaké suché místečko.

 9. Vloženo 7.4.2008 v 13:03 | Trvalý odkaz

  Jen abynás pak nevyrazili, až spustí deset lidí na uke-banjo nebo ukulele! :o)

 10. Franta K
  Vloženo 7.4.2008 v 13:19 | Trvalý odkaz

  Musí to být samozřejmě prověřená hospoda, kde zavírají až když se přestane hrát a hosti se rozejdou!

 11. Vloženo 7.4.2008 v 13:31 | Trvalý odkaz

  Takovou už asi ani neznám…

 12. adjasab
  Vloženo 7.4.2008 v 14:56 | Trvalý odkaz

  To je právě ta krása. Začíná pomalu platit okřídlené: „Jdi na Východ, mladý muži!“.

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>