Jaro na Aljašce

Tak si vám tak jednou sedím se svým uke-banjo, a najednou si brnkám celkem zdařilý doprovod k písničce od KTO Jaro na Aljašce. A tak mě napadlo pokusit se zvítězit nad notami, které nikdy nebyly, nejsou a nejspíš ani nebudou mým přítelem, a doprovod zapsat. Použil jsem k tomu program Power Tab Editor, celkem intuitivní a navíc freeware. A vás, kteří se v tom vyznáte, bych chtěl poprosit o kritiku, případně o opravu tabulatury tak, aby byla správně. A buďte shovívaví, je to můj první pokus. Díky.

Pro snadnější práci s tabulaturou si můžete stáhnout zdrojový soubor pro Power Tab Editor Jaro-na-Aljasce.ptb nebo zvuk ve formátu midi Jaro-na-Aljasce.mid.

Jaro na Aljašce - noty a tabulatura

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (7)

 1. Franta H
  Vloženo 3.3.2008 v 22:02 | Trvalý odkaz

  Patriku, ten Tab Editor mně učaroval. Hned jak budu mít chvilku, začnu si s ním hrát. Jaro na Aljašku hraju celá desetiletí a s láskou. Je to pěkná písnička. Jen to není valčík. Rytmus musí být čtyřčtvrteční. Zkus si to zazpívat. Jinak dobrá práce!

 2. Vloženo 5.3.2008 v 7:02 | Trvalý odkaz

  Franto, díky za připomínky. Opravil jsem co jsem mohl, teď už je to snad všechno v pořádku.

 3. Franta H
  Vloženo 5.3.2008 v 8:37 | Trvalý odkaz

  V pořádku to není. Nemám tady po ruce tu Tvoji minulou verzi, ale podle všeho jsi jen posunul hranice taktů, aby Ti to vyšlo na ty čtyři čtvrtky. Když si odklepeš celou sloku, dostaneš 16 taktů. Ty jich máš jen dvanáct. Například v první sloce slabika „k nám“ v prvním verší musí připadnout na první dobu čtvrté sloky.
  První sloka musí být po zdvihu „AŽ“ rozdělenA na takty takhle:
  JARONAAL JAŠKU ZAVÍTÁ KNÁM
  HROMADU ZLATAJÁ ZAZIMU MÁM
  ŠAMPAŇSKÝ VÍNOSI DOSRUBU DÁMAŽ
  JARONAAL JAŠKU ZAVÍTÁ KNÁM.

 4. Japhy
  Vloženo 5.3.2008 v 10:18 | Trvalý odkaz

  náhodičkaTo je ale náhoda, zrovna o víkend jsme si tuhle písničku s chutí drnkli. Akorát nám nějak došla slova (pokročilá hodina a konzumace), tak jsme zhruba od půlky zpívali dokolečka jen „šampaňský víno si do srubu dám“. A taky to šlo :-)

 5. Vloženo 7.4.2008 v 14:41 | Trvalý odkaz

  AhojMám na Vás na všechny jeden dotaz. Nevíte jak to vypadá s tou učebnicí hry na Ukulele? Nedávno jsem mu úplně propadl…hrál jsem předtím na kytaru, ale jak sem uslyšel na youtube uke, tak sem si ho hned pořídil. Teď se učím poctivě akordy…je to fuška občas ty prsty poskládat. Neznáte někoho kdo by mě mohl učit v Brně? Jestli můžete napište mi na mail. Děkuji všem a Uke třikrát hurá.

 6. Vloženo 7.4.2008 v 15:02 | Trvalý odkaz

  Yardo,obrať se ohledně učebnice na ukulele na Ondřeje:
  http://sweb.cz/osos/

 7. Vloženo 7.4.2008 v 19:54 | Trvalý odkaz

  Ahoj Yardo. Tak ucebnice u je napsana, uz jsem k tomu nahral i vyukove CD. CD uz je upraveno a v tomto tydnu ho dostanu. Pak musim do ucebnice napsat, par oprav (Kde dat znacku, ze tahle pisnicka je nahrana na CD) a z me strany to bude ukonceno. Pak uz to bude jen na vydavateli.

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>