Škola hry na uke-banjo – 16. lekce

Týden se s týdnem sešel a já se učím další tabulaturu pro své uke-banjo. Notoricky známá písnička od Stephena Fostera Oh, Susanna, nebo chcete-li od Rangers Ó Zuzano. Tabulatura je docela jednoduchá, tentokrát se místo prstýnků hraje trsátkem, což je příjemná obměna. Ovšem pokud hrajete na uke-banjo v bytě, doporučuji jej vycpat ponožkou Kapitána Kida. U Zuzany jsou zkombinované dva styly:

1) Carter Style – zjednodušeně: brnká se melodie, ale když je v melodii pauza nebo dlouhá nota, tak se udeří akord.
2) Melody Style – zjednodušeně: melodie je vedena přes všechny struny. Každý tón pak vyzní déle, než když je melodie vedena jen na jedné struně.

Oh, Susanna - noty a tabulatura

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (3)

 1. Lucie
  Vloženo 15.3.2008 v 21:07 | Trvalý odkaz

  PomoocDobry den,ja hraji na kytaru a chtela bych si koupit ukulele,ale muzu na nej hrat normalnimi kytarovymi akordy?Prosim odpovezte na mail,je to pro me moc dulezite.dejuji…

 2. Kiki
  Vloženo 18.3.2008 v 18:05 | Trvalý odkaz

  Také jedno provedení „Oh Suzanna“ na ukulele
  v podání Craiga Robertsona a Karen Langlie.
  http://ukuleledisco.com…ohsuzanna

 3. Ondrej
  Vloženo 19.3.2008 v 12:13 | Trvalý odkaz

  Ahoj Lucie. Kdyz si koupis barytonove ukulele, tak mas uplne stejny hmaty jak na kytare, jen nemusis drzet prsty na strunach E a A. Tedy je to dokonce jednodussi:-) Kdyz si koupis sopranove ukulele, tak pozice prstu na hmatniku je stejna jak na kytare, jen se musis naucit, ze se akordy jinak jmenuji.

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>