Chromatická vibrační ladička Intelli IMT-600

Vlastně nejsem žádný pořádný muzikant, hraju si obvykle pro radost, publikum mívám velmi zřídka. A jako takový trpím i několika handicapy. Jeden z nich je hudební sluch. Ten absolutní. Naladit uke-banjo v rámusu, to je pro mne pěkně tvrdý oříšek, a to nemluvím o tom, že potřebuji slyšet alespoň jeden tón, abych podle něj naladil ostatní struny. Problém mi dělá i barva tónu. Naladit banjo podle flétny nebo harmoniky se rovná tuhému boji.

Abych si tuhle lopotu ušetřil, stala se mým vlastnictvím kytarová ladička QT 11 a hned na začátek mohu s klidným svědomím napsat, že to byla chyba. Ladička snímá zvuk, ručička lítá sem a tam podle toho, jak hlasitě na strunu zahrajete, snímá šum z okolí. Kytara se podle ní ještě naladit dá, ale banjolele absolutně ne, byť je barytonové, a tedy laděné stejně jako kytara.

A tak jsem po letech nespokojenosti sáhl do kapsy znovu a vybral zařízení nové a osvědčené. Je jím Chromatická vibrační ladička Intelli IMT-600. Banjo s ní naladíte naprosto přesně i v lomozu. A nejen banjo. Stejně dobře jde naladit i kytara a sopránové ukulele. Hlavní a nejpodstatnější výhoda této ladičky je v tom, že ladička nesnímá zvuk nástroje, nýbrž vibrace. Připnete si jí na nástroj a je hotovo. Můžou kolem vás mlátit hromy a blesky a vy si v poklidu úplně přesně naladíte.

Vlastnosti ladičky:
– Zabudovaný snímač vibrací, který umožňuje vysoce přesné naladění.
– Rozsah ladění: 12 tónová chromatická stupnice, rozsah A2 – H7
– Kalibrace od 430 do 449 Hz po 1 Hz krocích
– Zvláštní ladění „Quadra flat“ umožňující ladit kytaru i s připnutým kapodastrem
– Snadno čitelný LCD displej s podsvětlením, na kterém se přímo zobrazuje podladění nebo přeladění příslušné struny
– Automatické vypnutí ladičky 3 minuty po posledním ladění
– Upevnění na nástroj klipem
– Vysoce přesné a dokonalé ladění
– Všechna nastavení zůstávají při dalším zapnutí zachována
– Napájení: 1x CR 2032

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (4)

 1. Vloženo 30.12.2007 v 18:43 | Trvalý odkaz

  Také vlastním tuto ladičku a nemůžu si jí vynachválit. Před tím jsem měl kytarovou s připojeným klipem na krk, ale když mi to na vandru při ladění neustále padalo z kolen do ohně, napsal jsem Ježíškovi a mám doma tuhle.

 2. Japhy
  Vloženo 4.1.2008 v 8:58 | Trvalý odkaz

  Tak podle obrázku mám stejnou, podle typu staší. Spokojenost, jen by mohla mít drobet jemnější stupnici kolem +- 20 centů.
  Jo, spousta lidí si stěžuje že nevědí na co hraju, protože mám ladičku přicvaknutou prakticky pořád a není vidět logo výrobce. Cca rok a půl pořád se stejnou baterkou, taky dobré.

 3. Anonym
  Vloženo 14.3.2008 v 17:18 | Trvalý odkaz

  jinas super ale tohle nic moc

 4. Anonym
  Vloženo 10.5.2009 v 19:12 | Trvalý odkaz

  Dobrý den, chci se zeptat zda je možné nastavit na ladičce manuálně laděnou strunu. Díky

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>