Škola hry na uke-banjo – 11. lekce

Včera jsem měl s Ondřejem další hodinu výuky na uke-banjo. A řeknu vám, jak jsem si předminule myslel, že mi to konečně začíná jít, tak včera jsem dospěl k názoru zcela opačnému. Učil jsem se písničku Fi-li-mi od Spirituál kvintetu.
Tentokrát je sólo hráno rollem, podobně jako na pětistrunné banjo. Tedy se hraje třemi prsty pravé ruky, nebo na prsty navlečenými prstýnky. Hráči na (sopránové) ukulele, které má jen dvanáct pražců, budou muset třináctý odhadnout.

Protože sloka a refrén jsou stejné, jsou v tabulatuře zapsané jen čtyři takty sloky. Informace navíc pro hráče na pětistrunné banjo, je použit Foggy mountain roll. Přestože se mi tenhle roll líbí, nějak si mi na něj prsty nechtějí zvyknout. Také mi na desátém až třináctém poli hmatníku vadí široké prsty… Fi-li-mi bude dřina v krvi vypocená.

Filimi - noty a tabulatura

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>