Jan Jakub Ryba: Česká mše vánoční

Život teď kolem mne letí takovým fofrem, že prakticky nic nestíhám. Horko těžko jsem se dokázal zastavit alespoň na první adventní neděli. Ale mám vás, pracovité, a jsem za to vděčný. Kiki poslal pěkný materiál, dvě tabulatury a dva midi soubory, pro sopránové a barytonové ukulele:

Blíží se doba Vánoc. V našem pěveckém sboru oprašujeme to, co k této době pro nás nerozlučně patří – Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby. Napadla mě, možná scestná, myšlenka – jak by to znělo s ukulele? Zkusil jsem zpracovat úryvek úvodu.

Zkoušel jsem také udělat tabulaturu pro baryton ale v tónině G dur to zasahovalo až do 15 pole tak jsem nechal původní prstoklad jako pro soprán C ale je to v tónině D dur.

J. J. Ryba: Česká mše vánoční - noty a tabulatura

 

J. J. Ryba: Česká mše vánoční - noty a tabulatura

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , , . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Jeden komentář

  1. Ondrej
    Vloženo 3.12.2007 v 8:58 | Trvalý odkaz

    Skoda, ze nemam v praci ukulele. Hned bych si to zkusil. Ondrej

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>