Píseň proti trampingu

Čím déle na uke-banjo hraju, tím se mi zdá zřejmější, že Kapitán Kid napsal většinu svých písniček právě pro tento hudební nástroj. Všechno, co se pokouším hrát, ať už jsou to Greenhorns nebo třeba Jiří Suchý, všechno jsou to takové obyčejné brnkačky. Um-ca um-ca um-ca. Ale Kidovy písničky, to je něco úplně jiného. Tam si dokážu odvodit jakýs takýs doprovod, který ve mně lehce evokuje originál. A to mě nesmírně těší, obzvlášť proto, že moje hra na ukulele banjo je ryze amatérská.

Jedna z písniček Kapitána Kida, která se mi líbí a navíc mi jde slušně zahrát, je Píseň proti trampingu. Čím jsem starší, tím víc se s ní ztotožňuji. O víkendu jsem zapsal hmaty (akordy) tak, jak je hraji a jak se mi zdá, že se dají poslouchat.

Píseň proti trampingu - akordy

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Jeden komentář

  1. Vloženo 15.8.2007 v 7:39 | Trvalý odkaz

    Franto H., děkuju za upozornění na chyby a doplnění názvů akordů. Už jsem obrázek opravil :o)

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>