Recenze Tempo di kůň

Není to tak dlouho, co mi poštou dorazilo nové CD, za kterým stojí Kapitán Kid. Tempo di kůň. Těšil jsem se na tuhle desku jako malej kluk. A to jsem nejspíš neměl. Znáte ten pocit rozladění, když máte od dětství v hlavě naposlouchanou nějakou písničku, a pak jí po letech někde slyšíte znovu nazpívanou? Je to stejné a přeci je to jiné. Trošku to vnímám jako podvod, i když je to jen můj vnitřní pocit. Takhle na mne působí Tempo di kůň. Písničky, které znám a které miluji z desky No to se ví, jsou jiné. Chybí jim šťáva, která je na No to se ví tolik ozvláštňuje.

Na druhou stranu nechci být nespravedlivý, Tempo di kůň mi přineslo množství písniček, které jsem neznal v jejich ranější verzi a které se mi tudíž líbí. Ze všech bych jmenoval písničku Svátek (1970). Už jí hraju na uke-banjo i na kytaru a nemohu se jí nabažit. O víkendu jí poprvé šoupnu mezi lidi a uvidím, jak zaberou. Členové rodiny zabrali.

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (5)

 1. Exod
  Vloženo 8.8.2007 v 14:14 | Trvalý odkaz

  Taky jsem se těšil, a taky jsem zklamaný. Oproti předchozím deskám a oproti vůbec všem nahrávkám, které s Kidem mám, je to pomalé, utahané, nemá to žádný šmrnc. Prý to tak Kid chtěl… No, schoval jsem to úplně dozadu a asi už si to nepustím.
  Na Svátku je akorát problém konec – je potřeba tam dát nějaké zakončení, třeba na banjo. Jak to usekneš hned za kamarádem, vypadá to divně :o)

 2. Vloženo 8.8.2007 v 14:33 | Trvalý odkaz

  To máš recht. Na kloudnej konec jsem ještě nepřišel :o)

 3. Exod
  Vloženo 9.8.2007 v 7:56 | Trvalý odkaz

  Kid to natočil s Countryfugou. Chceš si to poslechnout?

 4. Vloženo 23.8.2007 v 12:24 | Trvalý odkaz

  Exode, zajisté si to poslechnout chci :o)

 5. gabriel
  Vloženo 3.5.2012 v 0:21 | Trvalý odkaz

  spokojenostMně se to kluci docela líbí, aranže jsou docela fajn, neortodoxní. Nebo vlastně spíš vtipně ortodoxní… ale to už bych to asi komplikoval, na krátkej koment. Ale třeba Zreavělý ostruhy – hodněkrát lepší než verze na No to se ví. Mnohem víc se mi ale ještě líbí Dum-dum dumky, božsky to svinguje.

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>