Ivan Mládek – Linda

Stávají se na tom světě podivné věci. Kupříkladu změna mého vztahu k některým muzikantům. Takový Ivan Mládek. Nikdy jsem ho extra nemusel, i když dixieland se mi odjakživa líbil. Nevím proč to tak bylo, možná za to mohly jeho televizní estrády, těžko říct. Nicméně v okamžiku, kdy jsem si pořídil uke-banjo se něco zlomilo. Dneska Mládka poslouchám a dokonce vyhledávám jeho desky. Jedna jeho písnička mi vpravdě učarovala. Je to Linda s pusou od marmelády. Hraju jí pořád dokola a jestli se tu někdy objeví můj audiozáznam, bude to nejspíš právě Linda. Rychlá a lehká dixielandová písnička jako stvořená pro ukulele banjo. Nejvíc mě fascinuje ten přechod F-Fdim-Gmoll-C7 mezi druhým a třetím veršem. Aby mě sousedi nezabili, vycpal jsem si celý korpus froté ručníkem a jedu Lindu dokola a dokola.

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (5)

 1. Vloženo 28.5.2007 v 8:26 | Trvalý odkaz

  Pozor !Hlavně aby tě nezabila manželka. :-)

 2. Vloženo 28.5.2007 v 8:40 | Trvalý odkaz

  Ahoj Honzo, myslíš kvůlivá tomu ručníku? Kdepak :o) Spíš přemýšlí, jak by to uke-banjo šlo ztišit ještě víc!

 3. Ondra
  Vloženo 29.5.2007 v 9:09 | Trvalý odkaz

  Ten postup F-Fdim-Gmoll-C7 je ve swingu (i mimo) dost pouzivan, nejlepsi je mit v prstech ho ve vsech toninach.

 4. Pavel
  Vloženo 31.5.2007 v 16:42 | Trvalý odkaz

  „Postupy“, ale lépe kadence jsou velice krásně a hlavně lakonicky popsány v neprávem opomíjené publikaci J. Kotíka:
  Banjo v taneční hudbě. Co na tom, že je to psáno pro tenora? Základ je stejný! Neobjevujte objevené. A nelajte mi, jsem taky jen samouk.

 5. Valery
  Vloženo 24.2.2008 v 20:41 | Trvalý odkaz

  Linda jest super Mnie też się podoba lekkość i prostota Lindy. W końcu znalazłem muzykę która mnie pozytywnie nastraja. Dlatego
  DZIĘKUJĘ WAM ZA MLADKA :-)

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>