Transcribe!

Dlouho jsem nevěděl, jak se na ukulele banjo učit. Kde okoukat nebo oposlouchat rytmus a tak. Nějaké video se dá najít na YouTube například na klíčová slova Formby Ukulele Banjo, ale není to nic moc. Video je špatné, zvuk se rozchází s obrazem a rytmus je tak rychlý, že se stejně nedá postřehnout. Až mi kdosi poradil dokonalý program Transcribe!. Že nevíte, co tenhle software umí? V krátkosti představím.

Transcribe! dokáže jednu úžasnou věc. Zpomalí jakýkoliv zvukový soubor o tolik procent, o kolik potřebujete, abyste odposlouchali rytmus nebo třeba sólo, které v té rychlosti nedokážete postřehnout. Samozřejmě výšky tónů se zpomalení nedotkne. Můžete si zpomalit třeba mp3 soubor nebo i audio CD. A jakmile vám hraje George Formby o 50% pomaleji, zjistíte, že to vlastně není tak složité, jak se na první poslech zdá. Jediné mínus programu Transcribe! je fakt, že se jedná o 30 denní shareware. Cena se pohybuje kolem 38 Euro. No, rozhodně Transcribe! alespoň vyzkoušejte. 30 dní je dost na to, abyste se s vaším uke-banjo o něco víc spřátelili.

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (3)

 1. alffa
  Vloženo 25.7.2007 v 20:38 | Trvalý odkaz

  Velké díkyTak tohle je pro nás (mě),super program.
  Moc dík, alffa

 2. fous
  Vloženo 9.12.2009 v 9:21 | Trvalý odkaz

  triolový doprovodKde mohu získat triolový doprovod ve Formby stylu ?

 3. Kiki
  Vloženo 9.12.2009 v 17:34 | Trvalý odkaz

  Zkus si prohlédnout tohle
  http://www.wonderhowto.com…/video … ke-180371/

  http://www.britishpathe.com…16689

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>