Další rozšíření repertoáru

Můj repertoár písniček pro uke-banjo se opět rozrostl. Ne dramaticky, pouhé tři písničky. Dvě z nich má na svědomí muzikant a spisovatel Kapitán Kid. Mám doma starou kazetu, ještě z dob hluboké totality (aspoň myslím). Jmenuje se No to se ví a už sotva hraje. Hned na první poslech jsem si Kidovy písničky zamiloval a pásek točil pořád dokola. Dva nejoblíbenější šlágry jsou Jmelí a Chajda halabala sroubená. Včera jsem je poprvé zahrál na své ukulele banjo a řeknu vám – vůbec to nebylo špatné. Dokonce jsem se zmohl i na nějakou tu parádičku, kterou má Kapitán Kid na té kazetě. Pravda – tempo bylo velmi pomalé, ale nešť. Pokud se se mnou kvůli banju žena nerozvede a dítě nezapudí, budu cvičit a cvičit, až… No, to se ještě uvidí. Poslední písnička, kterou jsem si zařadil do zpěvníku s nálepkou banjo, je Panenka od Roberta Křesťana. Víte proč: Pam pam pam padadadadam, pam pam pam padadadadadam, pam pam pam padadadadam padadadadadadam! :o)

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (2)

 1. Kapitán Kid
  Vloženo 4.4.2007 v 17:51 | Trvalý odkaz

  Haló, Patriku,22. května v klubu Trojická křtíme CD Tempo di kůň. Uke-banjovek – a vynikajících – je na něm hromada. Buď se přijď podívat, nebo si CD objednej formulářem na mých stránkách!
  Zdraví Tě
  Kapitán Kid

 2. Vloženo 4.4.2007 v 18:06 | Trvalý odkaz

  Kapitáne, Tempo di kůň už mám přes měsíc objednané. Na křest rozhodně přijdu, děkuju za informaci :o)

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>