Online Baritone Ukulele Tuner

Třeba nemáte absolutní sluch. Třeba nemáte ani ladičku. Pokud ne, můžete si naladit pomocí webové ladičky pro barytonové ukulele, potažmo tedy i pro barytonové uke-banjoOnline Baritone Ukulele Tuner. Je to blbina, ale co bych se vzpěčoval. Jednou tu najdete úplně všechno, co vám (a nyní i mně) pomůže v začátcích s hraním na banjolele. Tedy i tuhle online ladičku.

Připomínám, že:
Ladění je stejné jako na kytaře, nicméně výjimka potvrzuje pravidlo. Struny jdou od nejtenčí E, H, G, D. Jenže není D jako D. Může být stejné, jako kytarové, opletená basová struna. Moje uke-banjo má D naladěné o oktávu výš. Prý to dělá lepší banjový zvuk. Struny potřebujete jedny, pokud chcete basové D jako na kytaře. Jsou to struny pro baritone ukulele a dají se koupit v Countryon v sekci Strings >> Tenor banjo. Pokud chcete D o oktávu vyšší, použijete ze strun pro baritone ukulele banjo pouze E, H, G a D přidáte ze strun pro ukulele. Ke koupi také v Countryon. Struny jsou nylonové, takže vydrží opravdu dlouho. Firma GHS strings, Battle Creek, Michigan, Amerika.

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (5)

 1. Vloženo 1.3.2007 v 17:56 | Trvalý odkaz

  Tenká struna Dje pro mne velkým otazníkem. Nevím kdo to vynalezl, jestli Čapek, nebo nějaký hráč, který má od něj banjo, ale: Protože mne to zaujalo, koupil jsem si dnes sadu nejlevnějších kytarových nylonek a místo původního „tlustého“ déčka jsem tam dal kytarové háčko a přešponoval ho na dé. Nezní to špatně, ale když jsem začal brnkat, zjistil jsem, že mám ve spoustě hmatů najednou dva identické tóny a mám pocit, že se zvuk nástroje zploštil. No, jedu teď o víkendu na Trampský Guláš do Ostravy, tak tam budu hrát na banjo „s tenkým“ a uvidím, co na to řeknou ostatní. Zatím mi to spíš ukazuje 1. na návrat k „tlustému“ a nebo 2. na revizi hmatů levé ruky – na což jsem líný :o).
  Hraj ó hraj, ať mrtví povstanou…

 2. Vloženo 1.3.2007 v 18:11 | Trvalý odkaz

  No to máš pravdu. Zase na druhou stranu ta vysoká struna nahoře docela ozvláštňuje rytmus, řekl bych. Zkusmo napnu basové D, ale jen ze zvědavosti.

 3. Vloženo 2.3.2007 v 12:36 | Trvalý odkaz

  Tedy tím myslím, že ten vysoký tón jako první je poměrně zvukově zajímavý.

 4. Vloženo 2.3.2007 v 20:41 | Trvalý odkaz

  Vysoké D – tak mi zvědavost nedala a natáhl jsem basové D. Nemůžu si pomoct, ale nebylo to ono. Banjo tak nějak divně znělo. Bručelo. Moc hluboko, vůbec se mi to nelíbilo. Během půl hodiny bylo vysoké D zpět a už tam zůstane navždycky. Je ale možné, že jde jenom o zvyk.

 5. Ivo
  Vloženo 25.9.2007 v 9:53 | Trvalý odkaz

  Vysoké D – Hraju na to rolly prsty a nebo prstýnkama a je to bomba,takže spíš otázka použití!

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>