Uke-banjo s rezonátorem

Nastal čas na změnu. Téměř na den přesně od doby, kdy jsem si svoje uke-banjo přivezl domů, po sedmi letech, dostal můj nástroj k narozeninám dvě vylepšení (vlastně tři). V první řadě je to rezonátor. Takový ten cajk, který zabraňuje zvuku, aby šel z open back banja do mého pajšlu, a který naopak zajišťuje, aby se tón odrazil od rezonátoru a vystřelil mezi posluchače. Ano, moje banjolele je nyní hlasité, což znamená, že jsem se přestal stydět hrát na veřejnosti.

Uke je nejen hlasité, ale také veliké. Už o mně nikdo nemůže říkat: „To je ten s tím malým… nástrojem!“ Je tak veliké, že se mi nevejde do futrálu a díky tomu mě čeká další výdaj. Ovšem uke je současně také těžké, téměř dvojnásobně, musím si nějak vypolstrovat popruh, než mi uřízne hlavu.

Druhé vylepšení je nová blána, Remo Renaissance. Jak píše sám výrobce: „Blána Remo Renaissance je oblíbená díky svému teplému tónu, rezonanci a dozvuku.“ S tím se nedá než souhlasit. Původně jsem měl na nástroji blánu z vozembouchu! A nápis Made in U.S.A. se na banju vyjímá. Blána je mírně průhledná, což vzhledu nástroje také velmi přidává. A nesmím zapomenout na opěrku! To je třetí novinka.

Nezbývá mi, než poděkovat výrobci, jímž je Čapek Bluegrass & Jazz Instruments – banja a mandolíny. Rosťa Čapek svoji práci víc než umí a velmi dobře se s ním povídá, respektive poslouchá, protože našinec se ke slovu nedostane. Přijedete si k němu nechat seřídit drnčící struník a odvážíte si nový nástroj i s futrálem, tři náhradní blány a kabelku z vepřovice!

Takže paráda! Při tréninku stylu hraní clawhammer je sebemenší drnknutí na strunu slyšitelné a výrazné, těší mě každá minuta hraní. Pravda je, že rodinu to těší méně a mám za úkol vymyslet, jak ztišit své uke-banjo! (Koloběh života).

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , , . Bookmark the trvalý odkaz. Trackbacky jsou uzavřeny, ale můžete napsat komentář.

Jeden komentář

  1. gaia
    Vloženo 13.2.2014 v 22:02 | Trvalý odkaz

    Ale né, my tě moc rádi posloucháme :-)

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>