Ukulele k narozeninám

Tak je to za námi. Andulce byly v neděli čtyři roky – je to už velká slečna. A velké slečny by měly dostávat i něco jiného, než jen panenky a pohádkové knížky, ve kterých jsou pokaždé ty samé příběhy, jen převyprávěné někým jiným. V Andulce lze už nyní rozpoznat jisté vlohy, řekl bych, že je muzikální. Navíc mi dost často brnká na banjo, ani kytara jí není cizí. Čímž mi brnká také na nervy. I slovo dalo slovo a Andulka dostala svůj první hudební nástrojukulele Mahalo. Přecijen jsou jí teprve čtyři roky, levnější ukulele jsem nikde nesehnal.

Ukulele - dárek k narozeninám

Hned, jak jsem ukulele Mahalo naladil, věděl jsem, že je něco špatně. Jen jsem nevěděl co. Ukrutně mě tahalo za uši, při ladění bylo všechno v pořádku, při hraní ne. Až mi v komentářích pod článkem Online ukulele tuner otevřel Pavel oči. Až si vyšetřím chvíli, budu se muset Andulčinu ukulele podívat na zoubek. Tedy na ořech.

Ale zpět k narozeninám. Druhý den, když už Andulka zvládala celou škálu C akordů (C, C7 a C6), zeptal jsem se nenápadně:
„Pověz mi, Andulko, z jakého dárku máš největší radost?“
Byl to dost velký risk, protože všechny tety a babičky pořídily Andulce vysněné panenky Barbie.
„Víš co, taťko? Nejlepší je to uku-LELE!“
Div jsem nezaslzel. Teď jen Andulce hraní a především učení neznechutit. Zatím nemá moc trpělivosti. Ale šance na úspěch tu je, vždyť třeba takový Jake Shimabukuro dostal své první ukulele ke čtvrtým narozeninám!

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (7)

 1. adjasab
  Vloženo 26.9.2007 v 9:38 | Trvalý odkaz

  Patriku, ještě jednou se ti do toho nabourám. Píšeš, že Andulka zvládla obraty akordu G. Ale při ladění a-e-c-g to je pro ni poměrně těžký prstoklad. A to si nedovolím komentovat ladění h-f#-d-a…
  Rozpačitý Pavel

 2. Vloženo 26.9.2007 v 10:06 | Trvalý odkaz

  Pavle, máš samozřejmě pravdu. Jsou to C akordy – stále žiju v barytonovém ladění. V článku jsem to opravil, dík :o)

 3. Vloženo 8.2.2008 v 17:08 | Trvalý odkaz

  Počet strunZdravim a omlouvám se za amaterský dotaz, ale kolik ma ukulele Mahalo strun? Pokud 6, jako kytara, hraje se na něj stejně? Mimochodem, slovo mahalo znamená havajsky „děkuju“ :)

 4. Vloženo 8.2.2008 v 17:10 | Trvalý odkaz

  Jeste jednou, se správnou adresou:Zdravim a omlouvám se za amaterský dotaz, ale kolik ma ukulele Mahalo strun? Pokud 6, jako kytara, hraje se na něj stejně? Mimochodem, slovo mahalo znamená havajsky „děkuju“ :)

 5. Vloženo 8.2.2008 v 17:57 | Trvalý odkaz

  Martine, ukulele má 4 struny. Dá se na něj hrát stejně jako na kytary, chybí pouze dvě basové struny.

 6. Vloženo 10.2.2008 v 23:54 | Trvalý odkaz

  Mahalo :)

 7. Kiki
  Vloženo 20.8.2009 v 18:39 | Trvalý odkaz

  NAROZENINYV neděli 23.srpna bude mít UKULELE narozeniny!! Uplyne 130 let,kdy roku 1879 na německé lodi Ravenscrag na Havaj připluli tři Portugalci z Madeiry – Manuel Nunes, José de Espiríto Santo a Augusto Dias. Zaujali místní obyvatelstvo hrou na své lidové nástroje (braguinha a rajão) a modifikaci těchto nástrojů – ukulele(oo-koo-ley-ley) začali vyrábět a šířit.

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>