Wabi Ryvola – Zpověď

Mám v hlavě pár melodií, které jsou uhnízděné velmi hluboko a sem tam se vynoří, připomenou se. Ani nevím, kde se tam vzaly. Jestli jsem si je zapamatoval coby malé pachole, když ještě hrál a zpíval táta, nebo jsem je zaslechl ve srubu Sedma v Sedlici u Želivi. Důležité je, že tam jsou a že je mám rád. Kolikrát znám jen úryvek textu a ani melodií si nejsem zcela jist. Ovšem stává se, že se originálu doberu a pak z něj mám ohromnou radost.

Jedním z takových případů je písnička Zpověď, kterou napsal Wabi Ryvola. Brouzdám si tak netem, uke-banjo na klíně a ejhle! Našel jsem i se zvukovou ukázkou. Poslechněte si i vy Wabiho Zpověď (mp3, 370 kB), doufám, že se vám bude líbit tak, jako mně.

 

Wabi Ryvola: Zpověď - tab

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (9)

 1. Kiki
  Vloženo 24.6.2007 v 14:15 | Trvalý odkaz

  To mě připomnělo, že mě poslední dobou dost drží v hlavě jedna z ryvolovských písní – Pane bože, vod tý lásky zachraň nás. Na uvedené ryvolovské stránce je také úryvek v podání autora. Před časem se mi podařilo (i s jinými písněmi v záznamu z Porty) ji stahnout v mp3 kdesi na internetu. Stažená píseň je v podání Islandu a díky Kidovu banju má pěkný odpich. Bohužel, už tu adresu nemohu najít.

 2. Milan
  Vloženo 5.8.2007 v 17:37 | Trvalý odkaz

  wabi ryvolasháním kontakt na wabiho ryvolu ,chci ho pozvat na náš festival do Ústí nad Labem…..prosím pomožte

 3. Vloženo 7.8.2007 v 7:46 | Trvalý odkaz

  Milane, to se Ti podaří velmi těžko, neboť Wabi Ryvola je od 28. února 1995 mrtvý.
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Wabi_Ryvola

 4. Petr
  Vloženo 11.1.2008 v 22:48 | Trvalý odkaz

  Docela náhodou jsem narazil na tyto stránky a na článek Wabi Ryvola – Zpověď. Věřím, že Wabiho přesvedčivý přednes v nahrávce může vzbuzovat pocit jeho autorství písně, ale není tomu tak. Wabiho tvorba je velice obsáhlá a nadčasová, ale tuto píseň nikdy nesložil. Autor písně není (alespoň širší tramspké veřejnosti) známý. Ze zajímavosti jsem tedy zadal do vyhledávače tuto píseň, jestli někde nenajdu zmínku o skutečném autorovi a kupodivu mi ze stroje vylezlo několik odkazů se jménem autora právě Wabiho Ryvoly. Je to ovšem fatální omyl. A několik internetových zpěvníků tuto mýlku bohužel podporuje. Bylo by dobré v článku tento fakt opravit. Jinak jde o píseň krásnou a sám ji s oblibou občas také hraju.

 5. Krbi
  Vloženo 31.3.2008 v 11:53 | Trvalý odkaz

  Ahoj lidi
  Přidávám se k Petrovi-Zpovědˇopravdu nenapsal Wabi.Je to píseň někdy z padesátých let a autor je skutečně neznámý.Wabi ji nazpíval na album Vandr do padesátejch.

 6. Fayth
  Vloženo 5.8.2009 v 10:32 | Trvalý odkaz

  ZpověďDobrý den. Chtěla bych Vás poprosit, protože nejsem přihlášená, ani mě tato stránka na přihlášení nepustí, jestli byste mi nemohl poslat tuto písničku na mejl. Je to oblíbená píseň mého skorotchána. Budu Vám vděčná. Hezký den.

 7. Míša
  Vloženo 1.12.2010 v 10:41 | Trvalý odkaz

  ZpověďAhoj všem. Písnička Zpověď se původně jmenuje Sdílnost. Autor je Jaromír Václav Šmejkal a nejdete ji v jeho knížce Kormidlo a whisky. Mějte se… jak chcete.

 8. nal
  Vloženo 31.12.2011 v 18:24 | Trvalý odkaz

  znal jsem Wabiho a jestli mě tam někde u sv.Petra slyší říkám Wabi byls nejlepší trampský hráč všech dob.Nikdy na Tebe nezapomenu.

 9. Mai4U
  Vloženo 18.1.2014 v 0:33 | Trvalý odkaz

  Ach jo, vzpomínky na jeden nádherný večer ve sklípku s W abim, Pribojem aj. Díky Bohu za Tebe Wabi.

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>