Když má kytarista roupy

Díky Exodovi tu mohu prezentovat další barytonové ukulele banjo a dalšího výrobce. Takže slovo předávám Exodovi:

Jde o naprosto jednoduchý 8″ nástroj, s kytarovými mechanikami a toneringem z trubky. Nevím, jaké je dřevo, ani jak je udělaný korpus, blána je Remo 8″, imitace kůže. Nechal jsem si barytonové uke-banjo postavit co nejjednodušší a nejlevnější, a to z mnoha důvodů: Je to nástroj na vandr, do hospody, na hraní u ohně a také takový, aby se co nejlépe nosil. Proto jsem si taky na něj ušil pouzdro s očky pro přichycení na kletr, vyložené karimatkovinou.

Barytonové uke-banjo od Milana Ulmy

Jsem klavírista a samouk kytarista (Kpt. Kid, Ryvolové, swing originelní i ten ze Štatlu) a pod vlivem Kida, Banjo-Gangu a jiných banjo bandů jsem se rozhodl zkusit ještě něco jiného. Bohužel cena „něčeho jiného“ u renomovaných výrobců byla mimo mých možností, a tak jsem začal pátrat po webových stránkách a diskusích. Našel jsem jakousi diskusi bluegrassových banjistů na BlueGrass.cz. Tam se objevilo jméno pana Ulmy z Lipníku nad Bečvou. Po nějakém telefonátu jsem se u něj zastavil, vybaven fotkami z webu a rozměry, které jsem vytahal přes telefon z Kida a ze Švorcáka.

Barytonové uke-banjo od Milana Ulmy

Nakonec jsme se domluvili – on něco takového ještě nikdy nedělal (normálně vyrábí bluegrassové pětky, tenory a mandolíny), ale vzal to jako hec – no a já jsem na něj nespěchal. Proto je to taky totální prototyp, různě ohýbané háčky, upravovaný struník snad z tenora či čeho, ale hraje to, a pro mne docela uspokojivě. Jsem si jist, že někteří odborníci z BlueGrass.cz, kteří ladí blány a sami si odlévají toneringy, by zvraceli, ale moje muzikantské okolí to bere docela dobře. Samozřejmě, že taky laboruju se strunama (a taky s trsátkama, mimochodem, protože hrát prsty se asi už nenaučím).

Pan Ulma Milan
Smetanova 1373
Lipník nad Bečvou

E-mailem jsem s ním nekomunikoval, ale mám adresu: UlmaM [zavináč] seznam.cz. Telefon mám na mobil, ale nechci jej bez jeho souhlasu zveřejňovat. Pro upřesnění, kdyby jej někdo hledal – bydlí v ulici, kterou se jede z Lipníka směrem na Helfštýn, v tomto směru na pravé straně. A nakonec ceno tohoto konkrétního modelu: pod sedm tisíc.

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Jeden komentář

  1. Franta H
    Vloženo 17.6.2007 v 19:54 | Trvalý odkaz

    Já už výrobek pana Ulmy v rukou držel. Měl sice pět strun, ale jinak mu nebylo co vytknout. A cena lidová. Já už musím šít u svého dvorního výrobce a tímto dávám na vědomost, že se v pátek narodil v Brdech jeden baryton a já mu byl přidělen na převýchovu. Ještěže to není soprán – tam už bych ty prsty neposkládal. Zdravím.

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>