Moje uke-banjo

Konečně mám pro ty zvědavější z vás obrázky svého uke-banjo. Dnes svítilo sluníčko, takže jsem si sedl na balkon a chvíli si jen tak pro radost brnkal další dvě písničky, které se pro ukulele banjo hodí a navíc mi docela jdou. První z nich je Aljaška od skupiny Mustangové, druhou má na svědomí Kapitán Kid a jmenuje se Zrezavělý ostruhy. Tedy doufám, že jsem na tom balkóně hrál potichu a pro potěchu sebe a ne sousedů a půl vsi okolo.

No a jak tam s tím svým banjo tak sedím a hřejeme se na sluníčku, ejhle, napadlo mě konečně pořídit nějaké obrázky. A tady jsou.

Barytonové uke-banjo od Rosti Čapka Barytonové uke-banjo od Rosti Čapka Barytonové uke-banjo od Rosti Čapka
Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (17)

 1. Harmonika
  Vloženo 30.3.2007 v 19:48 | Trvalý odkaz

  Takže tedy baryton-uke

 2. Vloženo 30.3.2007 v 20:08 | Trvalý odkaz

  Ano :o)

 3. Exod
  Vloženo 2.4.2007 v 9:17 | Trvalý odkaz

  Má to klasický litý tonering?

 4. Vloženo 2.4.2007 v 10:23 | Trvalý odkaz

  Řekl bych že ano. Ovšem když jsem si pro banjo jel, byl jsem tak natěšenej, že jsem pana Čapka poslouchal jen na půl ucha. Polovinu informací o materiálech jsem zapomněl. Nedávno jsem mu ohledně toho psal email. Rozhodně se na tonering nechytá magnet, takže ocel to zaplať pámbu není, ale to bych u Rosti Čapka ani nečekal.

 5. Vláďa
  Vloženo 2.4.2007 v 23:12 | Trvalý odkaz

  Já mám taky baryton-uke od Rosti a je tam stočený bronzový pásek, myslím,že tonering typu Flathead nebo Archtop se asi i vzhledem k rozměrům používá spíš u „dospělých“ banj.Ale můj nástroj je vyrobený v roce 1998,třeba se to už dělá jinak…..Na stránkách http://www.stewmac.com v kapitole „hardware,parts“jsou pěkně rozkreslené všechny typy toneringů.V mém nástroji je tedy typ Rolled Brass.

 6. Vloženo 3.4.2007 v 17:26 | Trvalý odkaz

  Ocelový tonering – mám ho a hraje. Nerezová pásovina. Pravda, je to poněkud tišší, ale má to zajímavý zvuk. Když jsem to banjo kupoval, tak jsem o vhodnosti materiálu nevěděl zhola nic, prostě se mi líbil zvuk. Teď už vím víc, ale to nic nemění na tom, že zvuk se mi líbí pořád. Obzvláště na můj oblíbený clawhammer a oldtajm vůbec.
  Krleš

 7. Vloženo 3.4.2007 v 17:57 | Trvalý odkaz

  Harmoniko, já toho po pravdě nevím moc ani teď, vím jen to, co si kde přečtu nebo co mi kdo řekne. Vím, který materiál je ušlechtilý a který ne. Ovšem pořád platí, že dokonalý nástroj muzikanta nedělá. I když… dost tomu pomůže. Rozhodně bych svůj nástroj nezavrhl jen proto, že by se ten magnet přilepil :o)

 8. Harmonika
  Vloženo 3.4.2007 v 22:34 | Trvalý odkaz

  Tak, tak. Když se mi líbí zvuk, tak to může být třebas i z betonu. U Čapka na stránkách je openback s dřevěným toneringem. Staří horalové vyráběli banja z plechovek. Jedno banjo mám s ocelí, druhé bronz od Ptáčka. Každé má něco do sebe.
  Krleš

 9. Vláďa
  Vloženo 9.4.2007 v 20:06 | Trvalý odkaz

  Pánové – zvídavý dotaz: Trsátko nebo prsty (a la dietní párky podle Kapitána Kida?)? Já používám trsátko, pokud možno tvrdší, ale tím pádem se mi lick přesně podle ukázky nedaří – přece jen použití palce a ukazováku je něco jiného. Ale začínal jsem „na ucho“ podle nahrávek Formbyho a Franty Turka a i když je to asi hrané trochu jinak tak to zní docela dobře a podobně (aspoň si zatím posluchači nestěžují :o)))

 10. Ondrej
  Vloženo 9.4.2007 v 20:36 | Trvalý odkaz

  Ja pouzivam vetsinou prsty. Protrsy timto zpusobem zni na ukulel mnohem lepe. Kdyz ale potrebuji vetsi hlasitost tak jsem pouzival i banjove prstinky a nebo trsatko. Obcas pouzivam na barytona flausove trsatko, ukulele pak zni krasne kulate.

 11. Vloženo 9.4.2007 v 21:07 | Trvalý odkaz

  Hraju převážně trsátkem, tuším 0.36. Nic tenčího jsem nesehnal. Ovšem jsem teprve na začátku, třeba se to změní.

 12. Vláďa
  Vloženo 9.4.2007 v 21:28 | Trvalý odkaz

  Patriku,já myslím, že tenké trsátko sice zní jakoby plnějším-hlubším tónem, ale tím že se víc ohýbá, víc kmitá, tak se s ním nedají hrát třeba rychlá tremola.0,36 je dost tenké – hraje se na něj jakoby líp,ale nemůžeš se do něj tolik opřít když potřebuješ hlasitější hru-to je můj názor,ale možná máš jiné zkušenosti.Ondro -hraješ prstama na kovové struny nebo nylon?Já používám kovové.Doufám,že mi to vyjde v květnu,těším se že posedíme a popovídáme-honím „rozumy“ kde se dá.

 13. Ondra
  Vloženo 9.4.2007 v 22:50 | Trvalý odkaz

  Ahoj Vlado. Ja hraji na prsama na nylon. Muzes se podivat:-) http://www.youtube.com/ondrasarek
  Jen sem tam zatim nenahral uke-banjo, protoze ho mam tyden.
  Patriku jestli se ti libi zvuk tak tenkeho trsatka, zkus si poridit flausove, bude se ti ten zvuk libit jeste vic.

 14. Vláďa
  Vloženo 21.5.2007 v 21:48 | Trvalý odkaz

  remo blányAhoj banjisti,neznáte náhodou někdo systém značení blány na banjo?Vím, že je to v palcích (2,54cm)např. rozměr 11″ by měl být 27,94cm=279,4mm-to je vnitřní rozměr?A co např. značení 11 1/16″ to je 279,4mm+1,5875mm tj.280,9875mm?Kdysi u blány na Marmu měřili výrobci někdy vnější kraj,někdy střed a někdy vnitřek obruče.Vím, že jsem měl problém blánu sehnat,když mi ji známí dovezli od hodných Němců,tak nikdy rozměr neseděl a hromadily se mi doma výrobky soudruhů z NDR cca o 3 mm větší či menší….:o))Teď dávám dohromady na tahání po palouku a hospodách pětku kopii Epiphona nebo co to je a tam je taky větší atyp než klasická 11″.Všechny možné rozměry blány (včetně imitace kůže na uke) se dají sehnat za velice solidní peníz v Domě hudby v Opavě,v případě zájmu dám kontakt.Už jsem tam kupoval na uke „Renesanci“.Jen to chce objednat ten správný rozměr :o))

 15. Vláďa
  Vloženo 21.5.2007 v 22:49 | Trvalý odkaz

  …..a ještě výška límce u blány – nikde jsem nějaký nákres apod. nenašel.Jsou tři typy-nízký,střední a vysoký.Kdo víte,poraďte třeba odkaz,díky.
  Ondro, díky za ukázku, pěkné.

 16. Vloženo 26.9.2009 v 15:47 | Trvalý odkaz

  tamburýna-banjo (-:(nemyšleno jako uráška)

 17. Kiki
  Vloženo 27.9.2009 v 17:11 | Trvalý odkaz

  Jestli nemyslíš něco takového :
  http://www.wsukes.com…46/u46.html

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>