Akordy na barytonové uke-banjo

Trochu jsem si pohrál s akordy na baritone ukulele banjo a vytvořil přehled se všemi základními hmaty. Akordy jsem chtěl nejprve vlastnoručně nakreslit, nakonec jsem ale šťastnou náhodou narazil na web Ukulele Boogaloo, kde jsou akordy naprosto perfektní, a tak jsem je s odkazem použil zde. V pravém menu v části Rubriky najdete odkaz na přehled Akordy na uke-banjo. Také najdete na stránce s akordy PDF soubor, kde je o něco precizněji zpracováno ještě víc hmatů.

Příspěvek z rubriky Nezařazené a označen , . Bookmark the trvalý odkaz. Napsat komentář nebo vložit trackback: URL trackbacku.

Komentáře (2)

  1. Vloženo 22.2.2007 v 20:46 | Trvalý odkaz

    No, já nevím. Jaké máš (snad si jako trempi, banjisti, kytaristi atd. můžeme tykat) teoretické vzdělání? Podle mne jde o obraty, ne o jiné akordy. Jde o to, aby „akord“ obsahoval noty z toho kterého akordu (ev. zmenšeného, zvětšeného atd.), takže na hmatníku jich můžeš vytvořit více – jde jen o to, kolik člověk roztáhne prsty a kolik jich nacpe ve vyšších polohách… Takže ty nákresy bych nebral jako dogma. Navíc Emi7 jako prázdné struny moc nezní, spíš by dal 2-0-3-0, nebo 9-7-9-10 :o)))

  2. Vloženo 23.2.2007 v 7:39 | Trvalý odkaz

    Jasně, to je mi jasný, jen jsem si naivně myslel, že aplikuji to, co umím z kytary. A ono ne :o)
    Musím se přeučit polovinu akordů, které jsem hrál v baré, F a G a H moll a C moll a další. Musím si převyknout z širokého krku španělky na něco, co je užší jak krk od jamba :o)
    Bude to trvat.

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>